Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naomi dell'Etna

13. 2. 2012

Jsem ještě majitelkou fenečky sicilského chrta Naomi. Je narozena 8.10.2009, dovezena z Itálie, tedy přímo ze Sicílie přítelkyní Jitkou Kutiovou, která neodolala a mrňavého "faraona" si dovezla také, tedy Naominu sestřičku Nynu. Takže doma mám srovnání feny faraonky, ovšem už devítileté a malého živého ďáblíka sicilačky. Jsou si velice podobné, vypadají jako maminka se štěnětem. Ale u vzhledu jejich podobnost končí. Zatímco jdu po lese, o faraonce nemám ani tušení, sicilačka se mi drží a má vždy přesný přehled, kde jsem. Hurá, pískat a hledat dva psy, to už nevím. Taky je faraonka po návratu malým skřítkem potrestána a náležitě "sprdnuta". Snažím se jí to odnaučit košíkem, ale jen ji ho sundám, je vše zase stejné. Nadávat ji mohu, přitiskne uši k hlavě, ale příště ji seřve znovu. Jednu jedinou výhodu to má, faraonka už se tak často netoulá, ale stejně jak kdy.
S Naomi jsem začala dělat dostihovou licenci a také šťastně dodělala. Začaly jsme běhat dostihy i coursingy. A začaly jsme vystavovat. A obé se střídavými úspěchy. Naomi dokáže získat na výstavě BOBa, ale i res. CAC. Stejně tak dokáže vyhrát coursing se stejným množstvím bodů jako vítězný barzoj v Tüttlebenu nebo sněžný coursing na Sněžníku s titulem CACT + Nejlepšího jedince skupiny FCI V + Nejlepší fenu dne s vůbec nejvíce body, jako se vrátit zpět ke startu na Mistrovství Evropy v Belgii. Faktem je, že v Belgii měla vůbec po prvním hárání a prý to občas feny dělají, nechce se jim běhat. Nevím, nejsem zas tak zkušená, mám teprve druhou dostihovou fenu, ale poptám se.
Začaly jsme chodit na cvičák a zase se střídavými úspěchy. Jednou poctivě donese aportek - tenisák a za týden kouká, co to házím, nic takového přeci nosit nebude. Nejvíc spolehlivě chodí kladinu a dokonce i žebřík s kladinou. To ji opravdu baví a mě moc pomáhá, když spolu nastupujeme do rychlíku, kde já mám co dělat s batohem vylézt a ona vyhopsá sama. Prostě nouze naučila Dalibora housti.
Začínáme chodit i na agility, ale opět, co jde Naomi, nejde mě. Ona se sice prošmikne kulatým tunelem, ale já ji, chudáka na druhém konci přišlápnu nebo tam nestihnu doběhnout. Nebo dodýchat. To je tak, když si stará baba pořídí temperamentního psa. Fenu.

 

Náhledy fotografií ze složky Naomi dell'Etna